در این پست تیم قدرتمند گیم تو دی ال تصمیم دارد تا ارورها و مشکلات بازی FIFA 15 نسخه کامپیوتر را به صورت تخصصی برای حل خواهیم کرد. همان طور که مطلعید بازی فیفا 15 خیلی زودتر از موعد لیک شد و تنها نسخه های منتشر شده از آن نسخه های 3DM ، SKiDROW و Ali213 است و هنوز نسخه های معتبرتر CODEX و Reloaded عرضه نشده است. اما دوستان معتبرترین نسخه منتشر شده نسخه اسکیدرو به نام FIFA 15 Ultimate Team Edition است که به صورت نصب شده عرضه شده است و دیروز هم کرک جداگانه آن منتشر شد. شما ابتدا قبل از اجرای بازی حتما باید مشخصات سخت افزاری کامپیوترتان را با حداقل سیستم مورد نیاز برای بازی Fifa 15 مقایسه کنید، تا ببینید آیا کامپیوترتان بازی را ساپورت می کند یا نه ؟
FIFA 15 Fix Errors and Problems

حداقل سیستم مورد نیاز بازی :

  • سیستم عامل :Wnidows Vista-64 bit ,Windows 8.1-64bit , Windows 7-64bit , Windows 8-64bit
  • پردازنده : Intel Q6600 Core2 Quad @ 2.4Ghz (or AMD Phenom 7950 Quad-Core, AMD Athlon II X4 620 equivalent)
  • کارت گرافیک: ATI Radeon HD 6870, NVIDIA GTX 460
  • رم مورد نیاز : ۴GB Ram
  • آداپتور گرافیکی : Direcx 11
  • هاردیسک مورد نیاز : ۱۳GB Free

بحث تخصصی در ادامه مطلب

حالا پس از مطمئن شدن از ساپورت سخت افزاری ، حالا بازی را دانلود می کنیم. بعد از دانلود قبل از استخراج فایل های بازی از حالت فشرده آنتی ویروس خود را کامل غیرفعال و اعتمادسازی می کنیم و الا بعضی از فایل های بازی ویروس شناخته میشود و عمل اکسترکت کردن ناقص انجام میشود.

آموزش اعتمادسازی

بعد از انجام اعتمادسازی و نصب بازی، باید بازی را باید کرک نمود و الا با ارور در اجرا بازی مواجه میشویم.

دانلود کرک SKIDROW

آموزش نصب کرک : ابتدا فایل بالا را دانلود نمایید و از حالت فشرده خارج کنید و فایل های داخل پوشه استخراج شده را Copy نمایید و در محل نصب بازی Past کنید. البته موقع Past کردن از شما می پرسد که “این فایل ها از قبل وجود دارد آیا جایگزین شوند؟ ” که شما گزینه copy and replace را بزنید ، تا فایل های کرک جایگزین فایل اصلی بازی شوند.

در مرحله بعد قبل از اجرای بازی باید نرم افزارهای جانبی لازم برای اجرای FIFA 15 را نصب نماییم. این نرم افزارها DirectX ، vcredist و netframwork 4.5 است ، که هر کدام از آن ها نصب نکنیم ارورهای مربوط به خود را در اجرای بازی نشان می دهند. پس ابتدا نرم افزارهای زیر را دانلود و نصب نمایید.

توجه : متصل بودن به اینترنت برای نصب برنامه های زیر لازم است، تا آخرین نسخه آن ها دانلود و نصب گردد.

 

اما دوستان یک کار اساسی جا مانده است و آن آپدیت درایور سخت افزار کارت گرافیک است، زیرا بازی های جدید هم به کارت های گرافیکی قوی و هم آپدیت شده نیاز دارند و الا بازی با مشکل روبرو میشود. ابتدا به Control Panel بروید و Device Manager را باز کنید و از گزینه Display Adapters می توانید نسخه و نوع کارت گرافیکتان را مشاهده نمایید و این برای آپدیت درایور آن لازم است.بعد از فهمیدن نوع کارت گرافیک به سایت مرجع آن می رویم و با پر کردن اطلاعات لازم درایور جدید منتشر شده را دانلود و نصب می کنیم. برای مثال نوع کارت گرافیک را با روش بالا از عکس زیر می فهمیم.

FIFA 15 Fix Errors and Problems

در عکس بالا نوع درایور لازم برای کارت گرافیک ATI Mobility Redeon HD 4200 است. خوب دوستان پس فهمیدن نوع کارت گرافیک به سایت مرجع و بخش دانلود درایورهای کارت های گرافیک می رویم و درایور جدید را دانلود می نماییم.

لینک دانلود درایور از سایت nVIDIA

لینک دانلود درایور از سایت AMD

لینک دانلود درایور از سایت Intel

توجه کارت های گرافیکی جیفورس را از سایت nVIDIA و کارت های گرافیکی ATI را از سایت AMD دانلود نمایید.

حالا که تمام کارهای لازم را دقیق انجام دادیم ، بازی را نصب می کنیم . پس از پایان نصب به محل نصب بازی می رویم . معمولا مسیر پیش فرض بازی فیفا 15 به صورت زیر است .

C:/Program Files (x86)/Origin Games/FIFA 15

اگر مسیر نصب بازی در مسیر بالا نبود برای پیدا کردن مسیر نصب بازی روی آیکون بازی کلیک راست کنید و گزینه Properties را بزنید و بعد گزینه Open File Location را یزنید تا ویندوز محل نصب بازی را در پنجره جدا برای شما نشان دهد. حالا که وارد محل نصب بازی شدیم ، فایل اجرایی بازی را پیدا می کنیم، که فایل اجرایی fifa15.exe است ، حالا روی فایل fifa15.exe کلیک راست می کنیم و گزینه Run Administrator را می زنیم . اگر بازی با دسترسی Administrator اجرا شود مشکلاتی مانند کرش کردن و بسته شدن ناگهانی بازی پیش نمی آید. حالا بازی اجرا شد یک پنجره به شکل زیر نشان میدهد که از گزینه Game Setting و بخش Display Configration حالا اجرای بازی را از Full Screen به Windowed تغییر میدهیم. حالا بازی شروع به اجرا شدن می کند.

FIFA 15 Fix Errors and Problems

حالا نوبت به بخش تخصصی رفع ارورها و مشکلات می رسیم.

اگر موارد بالا را دقیق انجام داده باشید بازی شما بدون مشکل اجرا میشود و ما مشکلات را کامل بررسی می کنیم.

مشکل ارور DirectX در بازی FIFA 15 :

همان طور که می دانید بازی فیفا 15 حداقل آداپتور گرافیکی برای اجرا که لازم دارد ، DirectX 11 است ولی خیلی از کارت های گرافیکی دایرکت ایکس 11 را ساپورت نمی کنند، پس چاره چیست ؟ چاره کار آموزش زیر است.

آموزش اجرای بازی FIFA 15 بروی DirectX 10  :

1- ابتدا فایل اجرایی dxcpl.exe را دانلود و نصب کنید و سپس مراحل زیر را انجام دهید.

دانلود dxcpl.exe

2- – به منوی Start بروید و در قسمت جستجوی برنامه عبارت “dxcpl.exe ” را تایپ نمایید.

۲- با پیدا کردن Directx Properties روی آن دابل کلیک کنید، تا پنجره مربوطه باز شود..

۳- از بالا پنجره Directx Properties گزینه Edit List را بزنید و حالا فایل اجرایی بازی fifa15.exe و fifaconfig.exe را به لیست اضافه نمایید و گزینه Apply را از پایین بزنید تا بازی شما با Directx 10 اجرا شود.

مسیر فایل fifa15.exe :

C:/Program Files (x86)/Origin Games/FIFA 15/fifa15.exe

مسیر فایل fifaconfig.exe هم به صورت زیر است:

C:/Program Files (x86)/Origin Games/FIFA 15/fifasetup/fifaconfig.exe

این دو تا مسیر را در Edit List پنجره Directx Properties اضافه می کنید به روش بالا.

توجه :

این مسیرها پیش فرض بود و مسیر نصب بازی بستگی به خودتان دارد، هدف از آموزش بالا اضافه کردن دو فایل اجرایی fifa15.exe و fifaconfig.exe به لیست ساپورت بوسیله DirectX 10 است.

 

اما می رویم سر حل ارورها : 

حل ارور “The program can’t start because XINPUT1_3.dll is missing from your computer. Try reinstalling the program to fix this problem. ” در بازی FIFA 15
راه حل : دلیل این ارور نصب نبودن نرم افزار Directx است، که می توانید از داخل پوشه Installer در محل نصب بازی و یا در DVD نصب بازی DirectX 11 را نصب نمایید. اگر پیدا نکردید، فایل زیر را دانلود و نصب کنید البته برای دانلود جدیدترین SDK های DirectX نیاز به وصل بودن به اینترنت است.

دانلود Directx

حل ارور “requires that your graphics hardware be compatible with DirectX 11, and have the DirectX 11 runtime install ” در بازی FIFA 15

راه حل : این ارور به دلیل ساپورت نکردن Directx 11 توسط کارت گرافیک شما است که به روشی که در بالا گفتم بازی را با DirectX 10 اجرا کنید.

 

ارور” This application has failed to start because MSVCP100.dll was not found. Re-installing the application may fix this problem ” در بازی FIFA 15

راه حل : این ارور به دلیل نصب نبودن نرم افزار ++Microsoft Visual C است که در dvd بازی در پوشه به نام Support و یا در محل نصب بازی در پوشه Installer و فولدر vc /redist/vc2012Update3 نرم افزار vcredist_x64.exe را نصب کنید . ارور رفع میشود. البته توجه بسیار مهم قبل از نصب این نسخه تمام نسخه ++Microsoft Visual C قبلی را از کامپیوترتان حذف کنید و سیستم را restart کنید و بعد از آن vcredist_x64.exe را نصب کنید.

دانلود vcredist x64